Andaluzija, dežela sonca, flamenka in mavrskih skrivnosti! Prepustite se ritmu temperamentnih mest, vonju pomarančnih cvetov, okusom tapasov in kozarcu žlahtnega sherryja. Med sprehodom skozi veličastne palače in slikovite ulice boste odkrivali bogato zgodovino in kulturo, ki prepleta mavrsko eleganco, špansko strast in umetniško dediščino.
| Termin | Št. oseb | Cena |
|---|---|---|
| 03.06.2026 – 06.06.2026 | 40 oseb | 859 € |
| 03.06.2026 – 06.06.2026 | 30 oseb | 969 € |
Pridržujemo si pravico do zvišanja cene, če pride do spremembe v cenah prevozov, v primeru višje sile ali premajhnega števila prijavljenih pa potovanje odpovedati. Pridržujemo si pravico do spremembe odhodnega letališča. Dovoljujemo si možnost manjše spremembe programa, vendar ne v škodo njegove vsebine.
Pridržujemo si pravico do zvišanja cene, če pride do spremembe v cenah prevozov, v primeru višje sile ali premajhnega števila prijavljenih pa potovanje odpovedati. Dovoljujemo si možnost manjše spremembe programa, vendar ne v škodo njegove vsebine.
V zgodnjih jutranjih urah odhod iz dogovorjenih krajev in transfer do enega izmed bližnjih letališč ter jutranji polet v andaluzijsko prestolnico. SEVILLA, eno najbolj očarljiv mest v Španiji, ki velja za rojstni kraj flamenka, je tudi mesto velikega učenjaka, svetnika in narodnega zavetnika Španije Izidorja Seviljskega. Obiščemo največjo gotsko katedralo na svetu z vrtom oranževcev, znameniti stolp Giralda in grob Krištofa Kolumba. Izidor Seviljski, škof in zadnji cerkveni učitelj stare dobe je pisec znamenite »Etimologije« v kateri je strnjena celotna človeška dejavnost starega veka. Prosto za samostojni potep in raziskovanje. Priporočamo ogled mavrske palače in gradu Alcazar, ene najbolje ohranjenih tovrstnih stavb na Pirenejskem polotoku, ki jo obdajajo čudoviti angleški vrtovi in je kasneje postala palača španskih monarhov. Vožnja v hotel, večerja in nočitev.
Po zajtrku nas čaka vožnja mimo neskončnih oljčnih gajev osrednje Andaluzije do Cordobe, ki poleg Seville in Granade velja za eno od treh nekoč velikih mavrskih mest. CORDOBA je polna očarljivih kotičkov, majhnih trgov ter ulic z belo prepleskanimi hišami in balkoni polnimi cvetja, kar daje mestu izrazit mavrski videz. Obiščemo Mezquito, ogromno mošejo, »zahodno Meko za muslimane«, ki priča o kulturnem razcvetu mesta v času kordobskega kalifata. Sprehodimo se tudi čez stari rimski most čez reko Guadalquivir ter po stari judovski četrti – Juderia, ki jo krasijo cvetoča dvorišča in starodavne sinagoge. Med vožnjo po slikoviti pokrajini se naužijemo pogledov na sadovnjake, oljčne nasade, vinograde in že prispemo v GRANADO, čudovito mesto ob vznožju pogorja Sierra Nevada. Namestitev v hotelu, večerja in nočitev.
Po zajtrku se odpravimo na ogled nekdanje mavrske prestolnice. Granada je danes živahno univerzitetno mesto poznano po flamenku in odlični kulinariki. V prostem času priporočamo, da se odpravite na lokalno tržnico in si tako kot Španci privoščite tapas. Ne bo vam žal! Ogledamo si mojstrovino islamske arhitekture »mavrsko akropolo« palačo Alhambro, bližnjo trdnjavo El Generalife ter čudovite vrtove s številnimi vodometi. Sledi obisk palače Karla V. in stolnice s kraljevo kapelo ter grobnico dveh najpomembnejših španskih vladarjev Izabele Kastiljske in Ferdinanda Aragonskega. Vožnja do hotela, večerja in nočitev.
Po zajtrku si ogledamo najjužnejše mesto v Evropi, ki leži na Costa del Sol – sončni obali. MALAGA privablja množice ljubiteljev vročega sonca, španskega temperamenta in raznovrstnih nakupov. Pablo Picasso je njen najbolj znan »sin«, njegova rojstna hiša in muzej pa sta tako eni glavnih znamenitosti mesta. Po ogledih in prostem času vožnja na letališče in polet proti domu. Po pristanku avtobusni transfer v kraje odhoda.
Vse dni romanja bo maša po dogovoru z duhovnim vodjem.